Ocieplamy:
    Domy i budynki
    Poddasza i stropy
    Hale przemysłowe
    Budynki gospodarcze

Izolujemy:
    od zimna
    od wilgoci
    akustyczniePiana czy wełna?

Jako ciekawostkę poniżej proponujemy teraz małe porównanie funkcjonalności dwóch najpopularniejszych komponentów najczęściej używanych do izolowania. Mowa oczywiście o pianie poliuretanowej i wełnie izolacyjnej. Piana natryskowa nakładana na powierzchnię w postaci wielowarstwowej powłoki pozwala na szybkie a co najważniejsze dokładne uszczelnienie nawet najmniejszych i niewidocznych dla oka otworów w mało dostępnych zakamarkach. Jest to niezwykle ważne w przypadku dużych powierzchni o nieregularnych kształtach. Zdecydowanie nie można powiedzieć tego samego o wełnie której kolejne równe części są w stanie skutecznie zaizolować jedynie płaskie i łatwo dostępne powierzchnie.

Czas oraz koszt wykonania izolacji przy pomocy piany, również nie jest tu bez znaczenia. Dzięki zastosowanej w piance chemicznej technologii szybkiego schnięcia, jak również znakomitej przyczepności do każdego nawet najbardziej nierównego podłoża, pozwala skrócić do minimum czas ukończenia prac izolacyjnych bez najmniejszego uszczerbku na jakości.

Nie bez znaczenia jest tutaj też ciężar nakładanej warstwy izolacyjnej na uszczelniane powierzchnie. Szczególne znaczenie ma ten fakt w przypadku prac na podstarzałych już powierzchniach. Pianka poliuretanowa gwarantuje wysoką efektywność uszczelnienia przy najniższym z możliwych obciążeniu konstrukcji, na którą jest natryskiwana. Pianka to wyrób w całości syntetyczny, a to spora zaleta w związku z faktem, iż nie ulega ona korozji ani też nie traci swoich izolacyjnych właściwości w związku z długoletnim działaniem warunków atmosferycznych, pleśni czy też grzybów. Izolację piankową stosuje się głównie w celu ograniczenia strat ciepła, lecz to nie jedyny powód jej wykorzystania. Coraz częściej zdobywa ona szerokie uznanie jako skuteczna bariera dźwiękowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone © PIANAczyWEŁNA 2010 - 2014

Projekt i realizacja: Multimedia agencja reklamy